Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zimní procházka

10. 1. 2009

Sobotní odpoledne jsme využili k pořádné procházce se všemi psíky z celé široké rodiny. K Azimu se přidal kromě pudlů Bena a Katky také Kazan. Kazan je asi čtyři roky starý vlčák (no možná tam byl i předek jiné rasy), kterého si zhruba před rokem vzala z útulku páníkova sestřenice Patrika. Kazánek je moc milý a přítulný pesan, vždycky nás radostně vítá a při tom všechny olíže :-)

Obrazek

Když na společné procházce chceme přivolat Azraka slovy "Azi, k noze", můžeme si být jistí, že s naším hubeňourem to ani nehne, ale Kazan přiběhne raz dva.

Obrazek

Kdykoli jdeme s Azrakem na procházku, nezapomene trochu poškádlit sousedovy psy. Jen kdyby se ti dva psíci dostali ven! Obávám se, že proti tibetské doze a leonbergerovi by Azi neměl nejmenší šanci :-)

Obrazek

Kazan pravděpodobně bude mít nějaké geny z pasteveckých plemen, protože na vycházkách se jako pastevecký pes chová. Neustále má potřebu obíhat lidi i psy a schraňovat je dohromady. Běda když se někdo příliš vzdálí, to je celý nesvůj. Proto nemá moc v lásce Aziho neustále odbíhání. Náš Azreg si ale nenechá líbit, aby ho někdo komandoval - natož někoho, kdo je podle Aziho názoru v hierarchii až daleko za ním (...což jsou v podstatě všichni kromě Jardy :-))

Obrazek

Obrazek

Někdy se proto stane, že si to kluci potřebují mezi sebou vyříkat a trochu na sebe vrčí. Ale všechno v rámci dobrých rodinných vztahů - krev neteče!

Obrazek

Na samotný závěr procházky na Aziho čekalo milé překvapení - přišla se na něj podívat stará známá Anie.

Obrazek

Hned Aziho vyzývala k honičce. Azi byl už ale z procházky a z brodění se v závějích unavený a promrzlý, takže dal tentokrát Anie košem.

Obrazek

Více fotek z naší mrazivé procházky najdete ve fotogalerii :-)