Jdi na obsah Jdi na menu
 


NVP Olomouc

11. 1. 2009

Dnešní neděle se pro nás stala významným dnem. Zúčastnili jsme se výstavy psů v Olomouci, na které Azrak získal posledního CACe, kterého potřeboval k titulu

ČESKÝ ŠAMPION!!!

 

Poslední výstavu jsme s Azim absolvovali v listopadu v Nitře a od té doby jsme postoj a běh skoro netrénovali. Takže jsme byli trochu nervózní, jak si Azi povede. Navíc oproti jiným výstavám jsme museli opravdu dlooooouho čekat, než na nás přijde řada, protože azavaci šli do kruhu až jako předposlední kolem dvanácté hodiny. Nakonec to ale dopadlo dobře. Azi sice klusal trochu jako splašený poník, ale jinak se předváděl moc hezky a paní rozhodčí ocenila jeho přátelskou povahu J. V otevřené třídě jsme získali CACe, ale na vyšší mety jsme už bohužel nestačili – opět kvůli tomu Aziho špičatému (slugovskému) čumáčku, který mimochodem paní rozhodčí nazvala „papulou“ JJJ (viz posudek v sekci Výstavy).

Dlouhé čekání na posouzení si Azi zkracoval ve společnosti dvou mladých azavačích slečen Akhami a Waceery a mladé fenky ridgebacka jménem Mia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Až mu z toho šla hlava kolem a nevěděl, které z nich má věnovat svou pozornost dřív J

Obrazek

Později na výstavu dorazil také Azrakův taťka Ahsan Kel-es-Suf s paničkou. My páníčci jsme měli ze setkání velkou radost a byli jsme rádi, že taťka i po těžké nemoci vypadá moc dobře. Azinek však na rodinné vazby moc nedal a raději se dál věnoval laškování s „holkama“ J

Obrazek

Obrazek

Nakonec jsme myslím všichni odjížděli z výstavy spokojení, protože každý byl ve své třídě úspěšný. Ocenění nejvyšší, tedy BOBa, si odvezl šampion Udako.

_________________________________________________________________

Výsledky NVP Olomouc 11.1.2009 - rozhodčí: L. Fintorová

PSI:

třída mladých: 

1973 CHEBIR de Nulle Part ailleurs: V1, CAJC

třída otevřená:

1974 AZREG Ahmar Remel:V1, CAC

třída šampionů:

1975 ch. UDAKO Kel Dahoussahaq: V1, CAC, Národní vítěz, BOB

FENY:

mezitřída:

1976 Tombouktou´s V´AKHAMI: V1, CAC

třída otevřená:

1977 Bastien´s WACEERA: V1, CAC, Národní vítěz

 

Náhledy fotografií ze složky NVP Olomouc 2009