Jdi na obsah Jdi na menu
 


Arrawen - nový člen naší rodiny / new member of our family

24. 2. 2012

Jsme moc rádi, že se můžeme pochlubit novým přírůstkem do rodiny! Dalšího azavaka jsme si přáli už dávno, ale dlouho jsme se nemohli rozhodnout - fenka nebo pejsek?... Různě jsme přemítali, že bude lepší s druhým psem počkat, až budeme mít dům a zahradu, až jsme si jednoho lednového rána řekli teď nebo nikdy :-) Azregovi bude v červnu už šest let a pomalu se z něj stává velký lenoch a gaučový psík. Je tedy nejvyšší čas pořídit mu mladého parťáka.

A protože Azi se letos na podzim stal dvojnásobným taťkou, nebylo třeba přemýšlet, kam si pro štěňátko pojedeme a zvolili jsme klučíka z jednoho z těchto vrhů.

Tak do naší (teď už) smečky přišel Arrawen. V sobotu 28. ledna 2011 jsme brzy ráno vytáhli Aziho z pelíšku (no netvářil se nadšeně), naskákali do auta a vydali se směr Německo.

Strávili jsme krásný den ve společnosti Caroly, jejího manžela a spousty psů. Azraček se mezi štěňátky choval způsobně a s pochopením, že jsou to ještě "děcka". Trpělivě snášel jejich oždibrávání i to, že mu sem tam některý z nich přistál na hlavě. To ještě chudák netušil, že jeden z nich s námi pojede domů a jeho dny plné klidu jsou pro nejbližší dva tři roky ztracené :-)

Původně jsme uvažovali, že si vezme Anshahida - pro nás azavaka s nejkrásnějšíma očima na světě. Po prvních chvílích bylo ale zřejmé, že to neklapne, protože Anshahid je "srdeční záležitost" chovatelky. Naši pozornost zaujala i fenka Afella - během odpoledne nám bylo jasné, proč ji doma přezdívají "malý ďábel" :-) Po chvíli přemítání jsme ale nakonec vybrali Arrawenka, který se tvářil jako takový malý filozof - velmi klidný, přátelský, s přemýšlivým pohledem.

Cestou domů Arrawenek chvíli plakal, zatím co Azreg marně přemýšlel, proč na SVÉM místě musí trpět toto škvrně a kdy ho po cestě asi tak vysadíme. Poté, co jsme maličkého, aby mu nebylo první noc smutno, ubytovali v naší posteli, Aziho málem radila mrtvice.

Příštích několik dní se Azi rozhodl Aríska ignorovat, i když to se ukázalo jako stále těžší - Arísek se v novém prostředí brzy otrkal a ukázal nám, že jeho filozofický výraz byla pouhá přetvářka a naopak se sestřičkou Affelou jsou z jednoho těsta :-) Stále Aziho provokuje ke hře a Azi se postupně více zapojuje. Včera, po třech týdnech, co je Arísek s námi, už spolu řádili tak, že obrátili celou ložnici vzhůru nohama.

No a teď už se jen těšíme na jaro, až kluci bodou moct vyrazit na procházky, pořádně se proběhnout a vybít energii. Stejně jako s Azregem, i Arrawenka vezmeme sem tam na nějakou výstavu - takového krasavce nemůžeme zavírat před světem doma :-)

 

p1100377.jpg